ceterach موناکو لیون لوشامپیونه فرانسه

ceterach: موناکو لیون لوشامپیونه فرانسه

گت بلاگز وب‌گردی چگونه استرس‌های پیش از ازدواج را کنترل کنیم؟

در دوران پیش از مراسم ازدواج انواع متفاوتی از تصمیمات، هزینه ها، انتظارات و نقش‌های تازه جود دارند که می توانند بسیار استرس زا باشند.

چگونه استرس‌های پیش از ازدواج را کنترل کنیم؟

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، شاید یکی از دشوارترین جنبه های دوران پیش از مراسم ازدواج، ناهمخوانی میان استرس همراه آن از یک سو و انتظار فرد مبنی بر اینکه این دوران باید از شادترین برهه های زندگی وی باشد، از سوی دیگر هست. کمال گرایی راجع به برنامه های مراسم ازدواج که در میان زوج های جوان بسیار مرسوم است می تواند یکی از منابع مهم استرس باشد.
دیگر منابع استرس که از قبل وجود داشته داشته اند نیز تنها به این علت که شما در حال ازدواج هستید، خود به خود از بین نمی روند.
این عوامل استرس زا با استرس قبل از مراسم ازدواج ترکیب شده است و بر شدت فشاری که شما تجربه می کنید می افزایند به یاد داشته باشید که هر گونه تعبیری حتی تغییرات مثبت استرس زا هست.
عوامل دیگری که موجب استرس می شوند، عبارتند از پرسشها حرفه ای، تعهد مفرط، نقل مکان، مسافرت، بیماری یا از دست دادن یکی از اعضای خانواده یا دوستان.
در مورد کسانی که جهت بار دوم ازدواج می کنند و فرزندی هم دارند، پرسشها مربوط به فرزند پروری و حمایت های مالی نیز به فهرست عوامل استرس زا اضافه می شود.
برخی از این عوامل استرس زا قابل کنترل هستند جهت مثال، انجام بعضی از کارها یا سپردن بعضی تعهدات، اختیاری هست. شما راجع به اینکه مراسم ازدواج تان تا چه حد کامل باشد و چه تعداد افراد را دعوت کنید، تصمیم گرفته و این فرآیند را هدایت می کنید بعضی دیگر از عوامل فشارزا، غیر قابل کنترل هستند جهت مثال، هیچ کس نمی تواند از بیماری یا فوت دیگران جلوگیری کند.
ممکن است نیاز باشد شما دوباره راجع به بودجه ای که جهت برگزاری مراسم ازدواج تان در نظر گرفته اید فکر کنید. شاید پذیرش این عنوان که نمی توانید از عهده همه مخارج مراسم خوش حالی ایده آلتان بر آیید سخت باشد، ولی از اینکه میانه کار دست خالی بمانید و ندانید باید چه کار کنید، خیلی بهتر است
روش هایی جهت کنترل عوامل استرس زا
برای کنار آمدن با استرس مفرط، باید پیش از هر چیز آن دسته از عوامل استرس زا را که تحت کنترل تان هستند، شناسایی کرده و مدیریت کنید. استفاده از نکات زیر می تواند کمک تان کند این عوامل را شناسایی و کنترل کنید و در نتیجه استرس تان را کم کردن دهید.
با نامزدتان صحبت کنید و از اینکه برنامه مراسم ازدواج تان مطابق خواسته های شماست اطمینان یابید. مسلماً اگر شما استطاعت داشته باشد، یک مراسم ازدواج مجلل بسیار خوب هست. ولی بعضی اوقات یکی از زوج ها بدون پرسیدن نظر طرف مقابل، با تصور اینکه نامزدش حتما این نوع مجلس عروسی را می پسندد، جهت مراسم برنامه ریزی می کند شاید نامزد شما یک مراسم راحت و خودمانی را به مراسمی مجلل و پرهزینه ترجیح دهد. بنابراین بجاست که در این باره نظر نامزدتان را به روشنی جویا شوید.
ممکن است نیاز باشد شما دوباره راجع به بودجه ای که جهت برگزاری مراسم ازدواج تان در نظر گرفته اید فکر کنید. شاید پذیرش این عنوان که نمی توانید از عهده همه مخارج مراسم خوش حالی ایده آلتان برآیید سخت باشد، ولی از اینکه میانه کار دست خالی بمانید و ندانید باید چه کار کنید، خیلی بهتر است.
نمی توانید همه موارد مربوط به مراسم خوش حالی ازدواج تان را کنترل کنید. هر رویدادی مثل آمدن تعدادی میهمان ناخوانده به مراسم خوش حالی تان تأثیر منفی کمی بر مراسم شما می گذارد از طرف دیگر، مواردی که کاملاً مطابق میل شما پیش نرفته اند، به خاطره ای تبدیل می شوند که بعدها با خنده آن را جهت فرزندان تان تعریف می کنید
شاید بتوانید بعضی از کارها و وظایف را به دیگران محول کنید. از اینکه در این باره از نامزدتان، دوستان یا اقوام تان کمک بگیرید. خجالت نکشید کمک گرفتن از موسسات برگزار کننده مراسم خوش حالی عروسی هم می تواند استرس شما را تا حد زیادی کم کردن دهد. به هر حال، این گونه موسسات در برگزاری چنین مراسم هایی تبحر دارند و خیلی راحت تر از شما از عهده امور بر می آیند. ببینید که آیا می توانید جهت کم کردن استرس تان مبلغی را هزینه کنید یا خیر. تنها وظایفی را به عهده بگیرید، که فقط خودتان قادر به انجام دادنشان هستید.
این عنوان را بپذیرید که نمی توانید همه موارد مربوط به مراسم خوش حالی ازدواج تان را کنترل کنید. هر رویدادی مثل آمدن تعدادی میهمان ناخوانده به مراسم خوش حالی تان تأثیر منفی کمی بر مراسم شما می گذارد از طرف دیگر، مواردی که کاملاً مطابق میل شما پیش نرفته اند، به خاطره ای تبدیل می شوند که بعدها با خنده آن را جهت فرزندان تان تعریف می کنید.
از راهکارهای مدیریت وقت به منظور تعیین اولویت و حدود کارها استفاده کنید.
اگر این امکان برایتان وجود دارد که حجم کاری تان را کم کردن داده و حتی چند روز پیش از مراسم تان مرخصی بگیرید، حتماً این کار را بکنید. ممکن است شما به مرخصی بیش از آنچه برنامه ریزی کرده بودید نیاز داشته باشید، ولی دلواپس نباشید، بعداً می توانید خسارت مالی ناشی از این مرخصی ها را جبران کنید.
بسیاری از محضورات اجتماعی می توانند به تعویق انداخته شوند. بعضی اوقات این طور به نظر می رسد که همه اطرافی تان دوست دارند از این وقت باقی مانده استفاده کنند و در این مدت هر چه زیاد با شما باشند. این عنوان تا حدی جالب هست، ولی گاهی اوقات عملی نیست به یاد داشته باشید که شبانه روز تنها بیست و چهار ساعت دارد. مطمئن باشید که اگر به دیگران بگویید درگیر کارهای مربوط به مراسم هستید و وقت زیادی ندارید، این عنوان را درک می کنند.
روش هایی جهت کم کردن پیامدهای استرس
حتی زمانی که شما آنچه را که در توان تان بود جهت کنترل منابع استرس انجام دادید، ممکن است باز هم تعدادی از عوامل استرس زای غیرقابل کنترل باقی بماند. نترسید، راهکارهای متعددی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید خود را تقویت کرده و با پیامدهای استرس برابر کنید.
– هنگامی که استرس دارید خودتان را تقویت کنید.
شما می توانید از طریق انجام دادن کارهایی به ظاهر راحت توانایی تان را به منظور مقابله با استرس و اصلاح یافتن از آن تقویت کنید.
این کارها عبارتند از:
– خوابیدن به میزان کافی
– ورزش کردن روزانه
– غذا خوردن منظم و متعادل
– دوری از استفاده مفرط از قند کافئین، نیکوئین و یا استفاده از الکل و مواد مخدر. همه این مواد بعد از از بین رفتن اثر آرام بخشی موقت شان، موجب درهم شکستن سیستم بدن شما می شوند.
مرجع: تبیان

عبارات مهم : استرس

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: استرس | کنترل | ازدواج | مراسم ها | استفاده | از اینکه در | مراسم ازدواج | برگزاری مراسم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog