ceterach موناکو لیون لوشامپیونه فرانسه

ceterach: موناکو لیون لوشامپیونه فرانسه

گت بلاگز یزد مردم در ماه رمضان نیازمندان به اهدای خون را فراموش نكنند

در ماه رمضان پایگاه های انتقال خون استان یزد فعال و آماده ارائه خدمات به اهداء کنندگان خون هست.

مردم در ماه رمضان نیازمندان به اهدای خون را فراموش نكنند

به گزارش خبرنگار گروه استان های گروه تحریریه سایت جوان از یزد؛ تقوایی مدیر پایگاه انتقال خون استان یزد گفت: پایگاه های انتقال خون این استان در ماه مبارک رمضان فعال و آماده ارائه خدمات به اهداء کنندگان خون است.

تقوایی افزود: پایگاه مرکزی یزد در صفاییه در شیفت صبح از ساعت 7:15 تا 13:30 و شیفت عصر از ساعت 17:45 تا 23:13 و مرکز ثابت خونگیری آزادشهر نیز فقط شیفت صبح از ساعت هشت تا 12:30 دایر است.

عبارات مهم : استان یزد

وی اظهار کرد : پایگاه انتقال خون شهرستان های اردکان 7:15 تا 13:30 و عصرها نیز به مدت 2 ساعت از 21 تا 23 و پایگاه میبد درشیفت صبح از ساعت 7:15 تا 13:15 اقدام به خونگیری می کنند.
تقوایی با بیان اینکه در وقت روزه داری افراد می توانند با توجه توانایی خود صبح یا بعد از افطار به اهدای خون اقدام کنند، تصریح کرد: قبل از اهداء، شرایط فرد داوطلب از سوی دکتر مستقر در مراکز بررسی می شود.
مدیر پایگاه انتقال خون استان یزد دارا بودن حداقل وزن 50 کیلوگرم، نداشتن سابقه واکنش‌ها پرخطر، پایین نبودن فشار خون، دارا بودن حداقل 18 و حداکثر 60 سال تمام، برخورداری از سلامت کامل و عدم مبتلا شدن به کم خونی را از شرایط اهدا کننده خون بیان کرد.
وی با بیان اینکه نیاز به خون و فرآورده های خونی مختص وقت خاصی نیست، افزود: بیماران نیازمند در تمام ماه های سال به خون و به خاص پلاکت نیاز دارند.
وی از شهروندان خواست در ماه مبارک رمضان همچون ماه های قبل در این امر خداپسندانه و معنوی شرکت کنند.
وی با بیان اینکه اهداء کنندگان مستمر تا سن 65 سالگی می توانند خون بدهند، گفت: همراه داشتن کارت ملی هنگام اهدای خون الزامی هست.
تقوایی یادآور شد: از اهداء کنندگان خون در استان یزد 98 درصد را مردان و 2 درصد را بانوان تشکیل می دهند.
وی اضافه کرد: خون اهدایی در اعمال جراحی، تصادفات، وضع حمل و بسیاری از بیماریها از جمله تالاسمی و هموفیلی مورد استفاده قرار می گیرد.
مدیر پایگاه انتقال خون استان یزد، نوع آزمایش های به عمل آمده از خون های اهدایی را هپاتیت ‎ ،C ،B ایدز و بیماری های مقاربتی ذکر کرد.
متوسط اهداکنندگان خون در استان یزد به ازای هر یکهزار نفر 38 نفر است در حالیکه این رقم در کشور 27 نفر است.
استان یزد یک میلیون و 100 هزار نفر جمعیت دارد.
انتهای خبر/ ی

واژه های کلیدی: استان یزد | اهدای خون | انتقال خون | پایگاه انتقال خون | پیگاه های انتقال خون | استان یزد | ارائه خدمات درماه رمضان | مدیر پایگاه انتقال خون یزد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog